Spotkanie szyciowe: szyjemy torby na warsztaty dla dzieciTym razem odbiorcą także będą dzieci.

Uszyjemy bawełniane torby, które będzie można ozdobić – i to właśnie zrobią dzieciaki.
„Odbiorców” jest dwóch:

  1. Dzieci przebywające na oddziałach hematologii i onkologii warszawskiego szpitala WUM. Opiekuje się nimi Fundacja Spełnionych Marzeń. Fundacja organizuje m.in. warsztaty plastyczne na oddziałach. Jest to chwila radości, odskocznia i odrobina normalnego życia. W prace plastyczne chętnie włączają się także rodzice, zatem jest to także moment wspólnej zabawy.
  2. Podopieczni Fundacji Mamy Dzieci, czyli wychowankowie i byli wychowankowie domów dziecka. W tym wypadku torby ozdobione przez dzieci na specjalnie zorganizowanych warsztatach, zostaną wystawione na sprzedaż na kiermaszu w maju – dochód z kiermaszu zasili wakacyjny budżet dla dzieci.
Zatem zacny powód, by się spotkać.

Zapraszamy wszystkich chętnych na wspólne szycie toreb. Będą to proste modele.

Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia, w sobotę, w Dobrym Miejscu, na ulicy Dzielnicowej 19.
Startujemy o godz. 11:00.
Zapraszamy razem z maszynami – tkanina na torby jest, ale jeśli ktoś chciałby przekazać bawełnę dobrej jakości, to na pewno też się przyda!


Przydadzą się także akcesoria do zdobienia toreb, które będzie można przekazać DD, ponieważ oni nie mają żadnych materiałów tego typu – najlepsze będą rzeczy odpowiednie do wykonywania aplikacji jak filc, pasmanteria, świecidełka, itp.

Chętnie przyjmiemy także farby do tkanin – najlepiej takie do malowania ciemnych tkanin, bo tkanina na torby jest czarna. 


ps. Dziękujemy Ewie O, która zajęła się organizacją całej akcji i prowadzi zajęcia z maluchami na oddziałach szpitala WUM.


Wydarzenie na Facebooku znajduje się tutaj