Podsumowanie Warsztatów Krawieckich grupy Warszawa Szyje. Projekt: sukienka.


     Na pierwszy ogień i pierwsze warsztaty poszła Sukienka. Przez duże S, oczywiście, bo dla wielu z nas była to pierwsza własnoręcznie uszyta rzecz. Na warsztat wzięłyśmy formy z papavero, a konkretnie ten model rozkloszowanej sukienki, wybranej w głosowaniu.

     Pod fachowym okiem Aleksandry Krajnik z bloga http://aleksandra-szyje.blogspot.com uczestniczki przeszły przez wszystkie etapy: przygotowanie formy do krojenia, samo krojenie, szycie i wykończenie wyrobu. Krojownię, szwalnię i prasowalnię stworzyłyśmy w przestrzeniach biura cooworkingowego Biurco.


     Chętnych było tak dużo, że powstały dwie grupy szkoleniowe – styczniowa i lutowa. Na marzec szykujemy kolejne warsztaty, tym razem będziemy szyć  dekoracje okienne z Wiolettą Raczek (www.kobietaszyje.blogspot.com). 

     Warsztaty krawieckie grupy to nasza oddolna akcja non-profit, w której te doświadczone szyjące Warszawianki uczą początkujące. Chcesz sprawdzić się jako instruktorka/ instruktor, napisz na: warsztatywarszawaszyje@gmail.com

     Dziękujemy coworkingowi Biurco ze Starej Drukarni na Woli za użyczenie przyjaznej przestrzeni w industrialnych klimatach.

Agnieszka Szuryga

Chesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na:
Fotorelację z wydarzenia (fot. Karina Góźdź, www.karinagozdz.pl
Relację z warsztatów na blogu Aleksandryfot. Karina Góźdź, www.karinagozdz.pl)

KOMENTARZE NA FACEBOOKU SĄ [ TUTAJ ]