Domowa fotografia produktu dla początkujących (8h)


Tworzysz rękodzieło. Masz swój produkt, starannie wykonany i niepowtarzalny. Chcesz je sprzedać, ale nie wiesz jak zrobić zdjęcia, które zachęcą potencjalnych klientów do zakupu. Jak przedstawić go w oryginalny sposób, podkreślając jego walory? W jaki sposób modyfikować zdjęcia przy pomocy dostępnego, darmowego oprogramowania? Co to jest kadrowanie i głębia ostrości? Jak oświetlić produkt w domowym zaciszu, bez dostępu do profesjonalnego studia fotograficznego? Jak wykorzystać zdjęcie w reklamie?

Odpowiedź na te i wiele innych pytań uzyskasz na naszym nowym kursie "Domowa fotografia produktu dla początkujących".

Plan zajęć obejmuje następujące zagadnienia:
  • podstawy fotografii: omówienie najważniejszych pojęć,
  • gra świateł: jak wykorzystać naturalne oświetlenie?
  • postprodukcja: jak poprawić w komputerze to, czego nie udało się osiągnąć aparatem fotograficznym: podstawowa korekcja barw, omówienie dostępnego darmowego oprogramowania
  • ćwiczenia praktyczne: zdjęcia produktów (zachęcamy kursantów do przyniesienia swoich produktów, aby móc ćwiczyć z ich wykorzystaniem), mini sesja fotograficzna pod okiem profesjonalisty.

Na zajęcia należy przynieść:
  • aparat fotograficzny i kabel łączący go z komputerem - nie musi być to profesjonalny sprzęt, chcemy pokazać Wam jak zrobić ładne zdjęcia przy pomocy prostych środków. Jeśli masz tylko aparat w telefonie - weź go ze sobą!
  • przedmiot, który będzie chciało się sfotografować (prosimy o rozważny dobór przedmiotów, nie mogą to być duże gabaryty!)
  • przyda Wam się także laptop do pracy nad wykonanym zdjęciem. Zapewniamy bezpłatne połączenie z Internetem.


Zajęcia poprowadzi Maciej Bawolski, warszawski fotograf, zajmujący się profesjonalną fotografią produktu, współpracujący z wieloma znanymi firmami. Realizujący także sesje zdjęciowe dla osób prywatnych oraz dla kandydatek do agencji modelek i banków twarzy. Prowadzi warsztaty aktorsko-fotomodelingowe.


Kurs trwa 8 godzin. Zajęcia odbędą się podczas dwóch czterogodzinnych spotkań w dniach 13 i 14 lutego w godz. 10:00 - 14:00. 

Cena: 350 zł (330 zł dla absolwentek kursów organizowanych przez Warszawa Szyje).

Spotykamy się w Szkole Patchworku, mieszczącej się przy stacji metra Natolin.zapisy zbieramy również pod adresem grupawarszawaszyje@gmail.com