[aktualizacja ] Zapowiedź "bazarku wymiankowego"     Już niedługo odbędzie się Pierwszy Bazarek Wymiankowy grupy Warszawa Szyje!

     Spotykamy się, by wymienić się przydasiami krawieckimi, biżutowymi i innymi związanymi z rękodziełem. Wpisowe to wykonany własnoręcznie przedmiot, który przekażemy na rzecz Fundacji NEBO z Woli. Osoby, które nie czują się na siłach, by coś uszyć, mogą się wykupić innym fantem np. w postaci ciastka :) 

     Prośba, by do wydarzenia dopisywały się osoby, które są zdecydowane na udział (to nam pozwoli przewidzieć prawdziwą frekwencję) 


Zasady
  1. wpisowe - gift dla Fundacji NEBO (przedmiot na charytatywną aukcję)
  2. przedmioty na wymianę powinny być pomierzone i policzone
  3. do każdego przedmiotu powinny być przypięte karteczki z cenami 
  4. wymieniamy się na przedmioty porównywalnej wartości (chyba, że ktoś posiada wyjątkowe umiejętności skutecznej negocjacji), możliwe są także rozliczenia w gotówce, jeśli obie zainteresowane strony wyrażają na to zgodę. 
  5. co przynosimy: wszystko, co może być przydatne w szyciu: igły, nici, tkaniny, akcesoria do maszyn i szycia, koraliki, cekiny, guziki, gumki, tasiemki ec. - słowem wszystko co nam zbywa, a co może być przydatne innym pasjonatkom szycia
Zapraszamy! Jeśli nie jesteś członkiem grupy a chcesz wziąć udział w bazarku, skontaktuj się z nami pod adresem grupawarszawaszyje@gmail.com.

[aktualizacja]
     Mamy już info o tym, jakie fanty przygotowujemy dla Fundacji NEBO, która nas będzie gościć 9 lutego br. z I Bazarkiem Wymiankowym „Wymiatamy przydasie z szafy”. Z Kar Rolki oraz dziewczynami z Fundacji prosimy o przygotowanie fantów w formie rękodzieła własnego – w formie dowolnej.

--------------------------------------------------------------
Mogą to być:- ZABAWKI dla dzieci (Przytulanki, lalki, misie, kocyki, matki, ciamkatki, etui na pieluszki, dekoracyjne girlandy i inne),
  • RZECZY DLA DOMU (dekoracje, rękawice i fartuszki kuchenne, pojemniki z tkaniny lub dziergane, chodniczki, maty, poduszki, kosmetyczki, etui, inne),
  • UBRANIA i AKCESORIA (mogą być nawet drobiazgi, jak apaszki, kominy, szaliczki, kapelutki, chusteczki, buff, czapki, torebki i inne),
  • BIŻUTY (koralikowe, filcowe, sutachowe, z tkaniny i inne)
  • i co Wam jeszcze przyjdzie do głowy.
     Ważne, by były to przedmioty ciekawe, ładne i starannie wykonane. Nie wątpię, że jesteście zdolne i same dzieła wychodzą spod igieł – ale – przepraszam za dobitność słów – gniotków, które nam nie wyszły, nie zabieramy ze sobą (no chyba, że jest to wybitne dzieło sztuki awangardowej ).
--------------------------------------------------------------
     Zebrane fanty przekażemy Fundacji NEBO, która spienięży nasze dzieła – jako cegiełki na Fundację - na kiermaszu lub imprezie plenerowej w Warszawie w czerwcu br. (pewnie będzie to jakaś impreza związana z dniem dziecka).
--------------------------------------------------------------
     Zakładamy, że Bazarek Wymiankowy to będzie wydarzenie cykliczne, o ile ta forma spodoba się uczestniczkom i zechcą w tym dalej uczestniczyć. Do czerwca odbyłyby się dwa lub trzy takie bazarki – wtedy zbierze się więcej fantów i będzie co wystawić na kiermaszu czerwcowym.
--------------------------------------------------------------
     Na pierwszym Bazarku będzie okazja do burzy mózgów – jak to ma dalej wyglądać Liczymy z Kar Rolki i Fundacją na Wasze pomysły.
Na koniec tego tygodnia zrobimy listę, na której będziecie mogły rezerwować sobie miejsca na Bazarku – więc bądźcie czujne a także przekażemy info o sprawach technicznych, czyli: co, gdzie, po co i jak dojechać itd.
--------------------------------------------------------------
PS. Gdyby się tak zdarzyło, że któraś z nas nie ma pomysłu na fant dla Fundacji (czyli wpisowego na Bazarek) – prośba o kontakt na priv do mnie lub do Kar Rolki, będziemy radzić, co z tym fantem zrobić

gdyby były też inne pytania, służymy pomocą :)


Strona wydarzenia na Facebooku jest [ tutaj ]


KOMENTOWAĆ MOŻNA [ TUTAJ ]