Pierwsze wspólne szycie grupy Warszawa Szyje - Ekotorba


Po paru miesiącach wspólnego bycia razem zrealizowano w grupie pierwszą akcję wspólnego szycia. Pomysł ten przewijał się i wcześniej, ale jakoś brakowało konsekwencji w jego realizacji. Tym razem było inaczej i – udało się! W grupowej ankiecie, w głosowaniu, jako pierwszy uszytek została wybrana eko-torba. Dla jednych zupełna łatwizna, a dla innych – wyzwanie, któremu można było sprostać.
[ kliknij, aby powiększyć ]
     Idea wspólnego szycia, przejęta od siostrzanej grupy Szczecin Szyje, polega na tym, że chętne osoby w tym samym, ustalonym czasie szyją tę samą rzecz. Nie jest to pomysł nowy, wprost przeciwnie, idea sew along jest na świecie bardzo popularna i ma wielu zwolenników. Tak więc nie odkryłyśmy Ameryki : ) Cel wspólnego szycia grupy Warszawa Szyje to integracja grupy, wymiana doświadczeń, wzajemna pomoc i zachęta dla osób początkujących. Jest to też duża motywacja do szycia – ile razy odkładało się szycie na później, w natłoku codziennych spraw i obowiązków? Deklaracja uczestnictwa w szyciu grupowym działa naprawdę stymulująco, doświadczyłam tego na własnym przykładzie :)

[ kliknij, aby powiększyć ]

     Wspólnie z jedną z adminek grupy, Anią Nowicką, wysłałyśmy zaproszenie do uczestnictwa w Facebookowym wydarzeniu do wszystkich członków, a jest nas już prawie blisko 650 osób! Udział w wydarzeniu zadeklarowało ponad 70 osób, a torbę finalnie uszyła mniej niż połowa ;)

[ kliknij, aby powiększyć ]

     Na realizację zadania dałyśmy sobie dwa tygodnie. Nie wybrałyśmy jednego konkretnego projektu, zadanie zostało określone w sposób ogólny „aby zmieściła format A-4 i udźwignęła 3 kg ziemniaków ;)” co pozostawiło duży margines na twórczą swobodę. Jak widać, nie ma dwóch podobnych toreb. Od prostych, klasycznych, po bardzo ozdobne, z aplikacjami, spikowaniami, w różnych technikach uszyte, z najróżniejszych materiałów, kompozycyjnie i kolorystycznie zgoła odmienne, a wszystko to - ekotorby ;)

[ kliknij, aby powiększyć ]

     Część dziewczyn postanowiła rozszerzyć zabawę i poprzez losowanie wymienić się wzajemnie torbami. Część przesyłek już doszła, inne dopiero są w drodze. Idea prezentu niespodzianki idealnie wpisuje się w przedświąteczną atmosferę ;) 

[ kliknij, aby powiększyć ]

     Już szykujemy następną akcję, póki co faworytem jest projekt uszycia pokrowca na nożyczki

KOMENTOWAĆ MOŻNA [ TUTAJ ]