Akcja "Uszyj Jasia"


     W 2013 roku odbyły się dwa spotkania szyciowe dla akcji "Uszyj Jasia". Szyłyśmy poszewki dla Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej Typu Rodzinnego w Nakle, Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Nienadowej oraz dla Centrum Pediatrii w Sosnowcu. 

     O co chodzi w akcji? Szczegóły znajdują się na jej oficjalnym blogu www.uszyjjasia.blogspot.com:
"Pewnego dnia, pewna mama trafiła do szpitala ze swoim dzieckiem. Po kilku dniach pobytu, podczas zmiany pościeli zauważyła, że poduszka jej dziecka nie ma poszewki. Zapytała się, dlaczego? Odpowiedź była banalna- skończyły się. Mama długo nie myśląc powiedziała: 'No to uszyję'. "

     

     W sumie uszytych zostało ponad 100 poszewek na poduszki - i dalej "się szyją" w domach członków grupy i osób nie związanych z grupą a związanych z akcją. Zaangażowały się mamy, babcie, ciocie.


     Planujemy organizować spotkania szyciowe pod hasłem "Uszyj Jasia" raz na kwartał - następnym razem spotkamy się w lutym. Akcję w Warszawie koordynuje Aga Świetlik, jeśli macie ochotę uszyć coś nie przychodząc na spotkanie - prosimy o kontakt z nią poprzez facebooka, lub na adres grupawarszawaszyje@gmail.com.      Zachęcamy do pomocy! Każda para rąk się liczy - nie tylko ręce szyjące, ale również krojące, mierzące, trzymające, reklamujące! Do dzieła!
[ Aga ]